Arsyet per perkrahjen e Hashim Thacit
Arsyet per perkrahjen e Hashim Thacit
Hashim Thaqi e meriton perkrahjen tone te udheheqe dhe te behet kryeminister i ardhshem i qeverise se Kosoves! Pikerisht ne kete faze, ne procesin e definimit te statusit te Kosoves, lideri i Partise Demokratike te Kosoves, Hashim Thaqi do ta hap kapitullin e ri per njohjen nderkombetare te shtetit te Kosoves. Ne besojme ne pervojen e tij sikurse atehere kur ne i patem besuar atij qe te legjitimoje luften e shenjte te UCK-se para faktoreve nderkombetar.
 
Ose, se paku, ne fazen e ardhshme, Hashim Thaqi nuk do te shihet me voje te kuqe te endet korridoreve te Vatikanit dhe lulishteve te Parisit si Ibrahim Rugova. Kush perkrah Hashim Thaqin, pa dyshim, eshte kunder varferise shpirterore te konvertimeve allaRugovce, kunder mentaliteteve te vjetra neoLKJ-iste, eshte kunder atyre qe per te mbetur te paret cdohere ne oligarkine e pushtetit kosovar jane ne gjendje te lidhin pakt edhe nje here me djajte e Serbise.
 
Ne e mbeshtesim besimin tone te Nenshkrimi dhe DORA E BESES SE HASHIM THAQIT.

 

Hashim Thaqi nuk ia ka zgjatur doren Millosheviqit, nuk eshte lutur neper kisha katolike italiane si Ibrahim Rugova. Nuk ka lidhur pakt me kriminel-hajdute te cilet donin ne dem te Kosoves te investonin ne Serbi, por, perkundrazi, Nenshkrimi dhe Dora e tij, ne kohen e luftes se UCK-se, lidhi bese me gjeneralin amerikan Westley Clark, kurse ne betejat politike mbrojti politiken anglo-amerikane per liri dhe demokraci, u be aleate me Toni Blerin dhe Medlin Ollbrajt. Keto jane fakte qe Hashim Thaqi nuk eshte si Rugova...

 

Demokracia eshte sistem eliminimi, votimi, proces ku votuesit shqiptar zgjedhin lideret e tyre, percaktohen per ose kunder dikujt, eshte e vertete se elektorati shqiptar ka dilema ne Kosove, gjindet perballe shume sfidave, por gjithashtu edhe vetedija per ta kuptuar demokracine eshte ne rritje. Askush nuk ka te drejte te thote se Hashim Thaqi eshte ne politike aq gjate sa ka qene Ibrahim Rugova. Ose te thote se Hashim Thaqi ka qene kreator i politikes se qenies me mentalitet defitist. Hashim Thaqi ne skenen politike erdhi pikerisht atehere kur Kosova ishte ne lufte me ushtrine cetnike serbe. Atehere kur Kosova kishte nevoje me se shumti per Hashim Thaqin, per nje lider i cili do t'u dale zot sakrificave te shqiptareve te Kosoves, te coje deri ne fund kengen heroike te komandantit tone legjendar Adem Jashari.

 

Ata qe ende kane dilema dhe jane nen magjite mashtruese te propagandes LDK-iste, ose qe me pavetedije edhe kesaj radhe votuan per nje njeri-parti-rugova, ne fund le te kujtojne pyetjen tone:

 

Cili lider ne demokracine anglo-amerikane mbetet ne pushtet me shume se 8 vjete? 

 

Kjo eshte, pervec tjerash, edhe arsyeja e vetme pse jemi per Hashim Thaqin te behet Kryeminister.

 

25 Dhjetor 2004

 

Tim Shkupi

Follow Us

Njoftim

Kjo eshte web faqja zyrtare e fancave te Hashim Thaqit ne Diaspore. Ketu mund te gjeni te gjitha informacionet aktuale lidhur me aktivitetet e liderit dhe udheheqesit te Partise Demokratike te Kosoves. Web faqja jone do te jete e lidhur edhe me nyjet e web faqes zyrtare te PDK-se ne Vendlindje. Aty ju do te njiheni me informacione me te reja me interes per qytatret shqiptare…Kliko per me teper!

Attention

None of the videos are hosted by this site. Streams hosted from sites like ustream, justin, youtube, limev are embedded here. This site is not responsible for the legality of the content. For legal issues, please contact appropriate media file owners/hosters.

 

© All Images are property of their respective owners. Our website consists only free public domain photos. Unless something is clearly marked as being copyrighted, you can assume it is free to use. But if you intend to use an image you find here for commercial use, be aware that standards for such use are higher. Images are by default watermarked.

Notice

AlbaNur promotes excellence in journalism, encouraging investigative journalism. We serve as the national voice of Albanian journalists Home and Abroad and we uphold the public's right to know..

Goals
AlbaNur campaigns to improve access for Albanian journalists to the sources of information in Albanian Lands. It speaks out against the lack of co-operation and the abusive treatment that still occurs when it comes to Albanian journalists.

Independence Day of Kosovo
Gezuar Pavaresine!
Gezuar Pavaresine nga Tim Shkupi dhe Fancat e Diaspores se Kryemistrit te Kosoves z. Hashim Thaci. Ne jemi te lumtur qe kemi pasur FAT ne perkrahjen qe ja kemi dhene z. Hashim Thaci dhe popullit te Kosoves. Ngjyra e kaltert e flamurit te shtetit me te ri ne bote ka qene ne sfond te kesaj faqe prej fillimit. Tani te gjithe duhet te punojme per shtetin tone, te jemi fanatike ne praktikimin e ligjeve dhe drejtesise, detyrave qe na dalin perpara per ta ndertuar Kosoven si nje shtet modern qe ben pjese ne boten e Perendimore. KLIKO!
Gezuar Pavaresine nga Tim Shkupi dhe Fancat e Diaspores KLIKO!
Hashim Thaçi

Most viewed Albanian singers on youtube 2006 - 2012

Adelina Ismaili | Adelina Tahiri | Adelina Berisha | Adi Krasta | Adrian Gaxha | Aferdita Dreshaj

 Agnesa Vuthaj | Alban Skenderaj | Albanian Got Talent  | Alberie Hadergjonaj | Alketa Vejsiu | Alma Saraci Altuna Sejdiu Tuna | Amarda Toska | Anjeza Branka | Anjeza Maja | Anjeza Shahini | Antoniette Nikprelaj Angela Martini  | Anxhela Peristeri | Arbana Osmani | Ardian Bujupi | Ardit Gjebrea | Argjentina Ramosaj Arkimed Lushaj | Arta Bajrami | Artiola Toska | Aurela Gace | Beatrix Ramosaj | Bertan Asllani

Besa Kokedhima | Big Basta | Big Brother Albania | Big Mama | Bleona Qereti | Blerim Destani | Blero

Ciljeta Xhilaga | Dafina Rexhepi | Dafina Zeqiri | Diellza Kolgeci | Edita Sopjani | Eli Fara | Eliada Ahmeti

Eliza Dushku | Eliza Hoxha | Elsa Lila | Elvana Gjata | Emina Cunmalaj | Eni Koci | Eranda Libohova

Ermal Fejzullahu | Fjolla Morina | Florian Mumajesi | Frederik Ndoci | Genta Ismaili | Getoar Selimi

Gjira Kajtazi | Gjyste Vulaj | Greta Koci | Hana Cakuli | Inis Gjoni | Ingrid Gjoni | Irma Libohova

Jehona Sopi | Jeta Faqolli | Jonida Maliqi | Juliana Pasha | Kaltrina Selimi | Kejsi Tola | Korab Shaqiri

Kristine Elezaj | Labi | Laureta Meçi | Ledina Celo | Ledri Vula | Leonora Jakupi | Leonora Poloska

Linda Halimi | Luan Bexheti | Mahmut Ferati | Mariza Ikonomi | Meda | Merita Halili | Mihrije Braha

Mima Kastrati | Miriam Cani | Mirsa Kerçeli | Motrat Mustafa | Nik Xhelilaj | Noizy Otr | Nora Istrefi | Poni

Redon Makashi | Reperat Shqiptar | Rezarta Shkurta | Rita Ora | Rona Nishliu | Ronela Hajati | Rovena Dilo Rovena Stefa | Rozana Radi | Ryva Kajtazi | Sabri Fejzullahu | Seldi Qalliu | Shota Baraliu | Shpat Kasapi Shpija Kosoves | Sinan Hoxha | Sinan Vllasaliu | Soni Malaj | Teuta Kurti | Valbona Halili | Valbona Mema

Vedat Ademi | Vesa Luma | Vildane Zeneli | Vlora Islami | Xhemi Shehu | Xhensila Myrtezai | Xhesika Berberi Yllka Gashi | Zajmina Vasjari | Zana Krasniqi | Zanfina Ismaili

The Important Information about Hashim Thaci can be found on AlbaNur
 
Video of Hashim Thaci
Intervista permes internetit me kryetarin e PDK-se, z. Hashim Thaci
Video of Hashim Thaci
Thaçi and Kurti dispute harshly on 'Agreement Between Dacic And Thaci'

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Lajme Shqip | Albanian Rap

Albanian Forum | Albanian Sport | Albanian Miss | Vajzat Shqiptare | Miss Kosova | Kosovo | Filma Shqip | Meda | Genta Ismajli | Adelina Ismaili | Religion | Dafina

Kosova Film | Humor Shqiptar | Albanian VIP | Rapsodet | Filma Shqiptar | Nora Istrefi | Macedonia | Libra Shqip | Historia Shqiptare | Albanian Culture | Shitblerje

Video Shqiptare | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Stupcat | Portokallia | Tirana Sot | Albanian TV | Koha Ditore | ABC News | Radio Shqiptare

copyright by www.hashimthaci.com  / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster